Duben v Knihovně Baška

11.04.2024


Ve středu 3. 4. jsme s místostarostou obce Baška Janem Richtrem ocenili nejčtenáře za rok 2023.

Stali se jimi:

Mládež: 1. místo: Bílek Adrian, 2. místo: Spáčil Max, 3. místo: Kovářová Marie

Dospělí: 1. místo: Šimonová Pavlína, 2. místo: Sladkovská Iva, 3. místo: Kuboňová Miroslava

Jsem ráda, že máme tak pilné čtenáře a věřím, že k nám do knihovny zavítají noví zájemci o zapsání se mezi čtenáře, aby si vyřídili čtenářský průkaz. Budu se těšit na všechny!

fota: Vratislav Kryl


Odpoledne v naší knihovně pokračovalo zavzpomínáním na Waldemara Matušku v pořadu Růže z Texasu, kdy nám Aleš Nitra - hlavní protagonista uváděného pásma na tohoto slavného zpěváka s nezaměnitelným hlasem – četl z knihy Walda žije historky z umělcova života, prokládal je jeho písněmi a hrál na kytaru. Přítomní hosté si mohli i zazpívat, což bylo příjemné zpestření tohoto setkání.

foto: Vratislav Kryl

Další středa 10. 4. – v knihovně proběhla vernisáž vystavených fotografií Petry Pešatové Barvy Indonézie. Tato akce byla obohacena vystoupením akordeonového tria – tří děvčat ze ZUŠ v Místku. Kamarádi, rodina a známí, kteří přišli podpořit zmíněnou fotografku, kvitovali její umění – zachytit na svých cestách to nejzajímavější, nejkurióznější, to, co u nás k vidění není. Děkujeme Petře, že v naší knihovnické Minigalerii své fotografie vystavila. Můžete si je prohlédnout ještě během května.

foto: Vratislav Kryl

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky